Měření výkonnosti a kvality v knihovnách

Verze z 25. 12. 2017, 14:28, kterou vytvořil Patricie.Slanickova (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „Měření kvality a výkonnosti knihoven v České republice i v zahraničí je jedním z nejdůležitějších zdrojů informací pro zvyšování kvality…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Měření kvality a výkonnosti knihoven v České republice i v zahraničí je jedním z nejdůležitějších zdrojů informací pro zvyšování kvality poskytovaných knihovnických a informačních služeb a s tím spojené zajištění spokojenosti uživatelů s danou knihovnou. Na základě statistik vycházejících z měření kvality a výkonnosti získávají knihovny nezbytnou zpětnou vazbu, díky které vědí, na jaký nedostatek se zaměřit a vylepšit.


Metody měření

Benchmarking

Standard VKIS

Analýza SWOT

Reference

Statistika a benchmarking v knihovnách. Wikisofia [online]. Praha: Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, 2016 [cit. 2017-11-27]. Dostupné z: https://wikisofia.cz/wiki/Statistika_a_benchmarking_v_knihovn%C3%A1ch

Zdroj

  • Článek vychází ze:

PRCHALOVÁ, Tereza. Metody výzkumu v knihovnách - analýza využívaných metod výzkumů v České republice i v zahraničí. Praha, 2017. Diplomová práce. Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, Ústav informačních studií a knihovnictví. Vedoucí práce Drobíková, Barbora.

Použitá literatura

KRČÁL, Martin. Využití metody benchmarkingu při měření výkonu knihoven. ProInflow: časopis pro informační vědy[online], 2016, 8(1) [cit. 2017-11-27]. ISSN 1804-2406. Dostupné z: http://www.phil.muni.cz/journals/index.php/proinflow/article/view/1224/1494.

Klíčová slova

knihovna, měření kvality, měření výkonnosti, výzkum v knihovnách

Související články

Standard veřejných knihovnických a informačních služeb
Typy výzkumu v informační vědě
Výzkumné metody