Nápověda:Šablony

Verze z 17. 5. 2016, 21:46, kterou vytvořil Ondrej.Novak (diskuse | příspěvky) (Zamyká „Nápověda:Šablony“ ([Editace=Povolit jen správcům] (do odvolání) [Přesunutí=Povolit jen správcům] (do odvolání)))
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Šablony jsou přednastavené obsahy, které lze pomocí jednoduchého kódu {{název šablony}} vkládat do stránek. Existuje mnoho možností, jak šablony využít, a proto je nejlepší řešit každou šablonu zvlášť.

Jaké šablony používat?

Zde naleznete seznam několika jednoduchých šablon, které při práci s WikiSofií budete využívat nejčastěji. A kdy a jak přesně dotyčné šablony používat? Na to vám odpoví doprovodný text, který je ke každé šabloně připojen v podobě Dokumentace.

Šablony pro běžné uživatele

Existuje několik velice nenáročných šablon, které by měl znát každý běžný uživatel WikiSofie. Tyto šablony nejčastěji slouží k upozornění návštěvníků nebo k přímému ovlivnění obsahu článku.

  • Šablona:Převzato‏‎ se používá v případě přejatých článků z Wikipedie.
  • Šablona:Pracuje se najde využití, když na stránce pracujete a nechcete, aby na ní během krátkého času někdo jiný něco měnil.

Redaktorské šablony

Že jsou tyto šablony označeny za radaktorské neznamená, že by je měli používat pouze redaktoři. Pojí se však více s redaktorskou náplní práce: s kritikou, vkládání varování a upozornění do článků nebo třeba hodnocením textů.

Šablony pro náročné

Řada šablon vyžaduje delší práci nebo zadání více dat, než jen názvu šablony. Přestože jsou tyto šablony zjednodušeny až na morek, budete muset vynaložit určité úsilí, abyste je mohli správně použít. Výsledek však stojí za to.

Systémové šablony